جمعه, 4 بهمن 1398
  • ساعت : ۱۱:۳۳:۴۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ 
  • کد خبر : ۵۱۴۹
برگزاری نشست تخصصی بازآفرینی محله ابوذر بندرتاریخی كنگ
مهندس ایوب زارعی شهردار بندرتاریخی کنگ از نشست تخصصی ستاد بازآفرینی محله ابوذر با حضور مردم محله ،متوليان و مديران خبرداد.

به گزارش روابط عمومی مهندس ایوب زارعی شهردار بندرتاریخی کنگ با اعلام این خبر گفت: کالبد شهر در بندر تاریخی کنگ از چهار بخش اصلی بافت تاریخی ، بافت میانی ، بافت ناکارآمد و اسکان غیررسمی ،بخش نوساز و توسعه شهر  تشکیل شده است.


وی افزود: محله ابوذر با مساحتی بالغ بر 100 هکتار در محدوده بافت ناکارآمد قرار گرفته است و سالهاست با مشکلات کالبدی ، فرهنگی و اجتماعی دست به گریبان است . از ابتدای سال 1397 انجام مطالعات و تهیه طرح و برنامه توانمند سازی این محله در دستور کار شهرداری قرار گرفت و خرداد 97 ،مشاور طرح به طور متمرکز این پروژه را شروع کرد .

شهردار بندرکنگ اظهار کرد: روش کار پیمایش میدانی بوده و شناسایی مشکلات قدم به قدم با ساکنین و متولیان محله انجام و .سپس طرح های کالبدی و توانمند سازی ارایه شد و در مرحله بعد پیشنهادات و طرح ها به نظرسنجی معتمدین محلی قرار گفت و تغییرات لازم در طرح ها مطابق نظر متولیان داده شد .


وی ادامه داد: همچنین جهت بازگرداندن روح زندگی به محله یک برنامه اقدام مشترک برای کلیه دستگاه ها و نهادهای مربوطه تدوین شد تا به صورت گام به گام ،مشکلات مرتفع شود .


زارعی خاطرنشان کرد" در این نشست که با حضور فرماندار شهرستان بندرلنگه ،معاونین فرماندار ، معاون بازآفرینی استان ، شهردار بندر کنگ ، اعضای محترم شورای شهر کنگ ، مشاور طرح بازآفرینی محله ، مديران دستگاه هاي اجرايي شهرستان و مردم تشکیل خواهد شد ، قصد داریم تا با همفکری تمامی بزرگواران از مرحله طرح و برنامه عبور کرده و وارد مرحله اجرای طرح توانمند سازی در محله شویم.
 

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.6.0
    V5.3.6.0